Obama wylądował w Kabulu


Prezydent USA Barack Obama przybył w niedzielę do Kabulu z niezapowiedzianą wizytą. Ma spotkać się z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem, jego rządem i amerykańskim personelem wojskowym - podał Biały Dom.

Dwukrotny medalista olimpijski w konkurencjach alpejskich Norweg Aksel Lund Svindal wspiera kontuzjowanego podczas piątkowego przejazdu supergiganta Szweda Patrika Jaerbyna, mimo medialnej wojny szwedzko-norweskiej. Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger wystąpił do władz USA z apelem do podjęcia działań przeciw globalnemu ociepleniu. Hokeiści GKS-u Tychy wywalczyli brązowe medali mistrzostw Polski w hokeju na lodzie. W piątym meczu z Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec tyszanie wygrali 3-2.Ośmiu Polaków awansowało do półfinałów kwalifikacji indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Najlepiej spisali się Krzysztof Kasprzak w duńskim Fjelsted i Janusz Kołodziej w węgierskim Miszkolcu. Obaj triumfowali. Premier Donald Tusk chciałby, aby zmiany w konstytucji weszły w życie najpóźniej jesienią przyszłego roku - tak, aby następnego prezydenta wybierało już Zgromadzenie Narodowe. Sprawdziliśmy jak długo mogą trwać pracę nad zmianą ustawy zasadniczej. Po poniedziałkowych zamachach w moskiewskim metrze lotniska w Rosji wprowadzają dodatkowe środki bezpieczeństwa. O zaostrzonych kontrolach informuje stołeczny międzynarodowy port Szeremietiewo.

Afganistan jest światowym liderem nie tylko w produkcji opium, ale i haszyszu - podało Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC). Według ocen ONZ kraj ten wytwarza rocznie od 1500 do 3500 ton haszyszu.

W Chinach 6-letni chłopiec cudem uniknął śmierci dzięki dużym uszom, które utrzymały go między prętami metalowej kraty na wysokości ósmego piętra - podał portal newsru.com. Dla kierowcy Formuły 1 Kimiego Raeikkoenena najlepszym rozwiązaniem na przyszły rok jest wzięcie dwunastomiesięcznego urlopu i całkowite zrezygnowanie ze startów w wyścigach Grand Prix - napisał w ostatnim wydaniu niemiecki magazyn motoryzacyjny "Auto Motor und Sport". W przeciwnym razie dochody Fina mogą być niższe o około pięć milionów euro.

Europejskie media spekulują, co tak naprawdę przewoził statek "Arctic Sea", którego tajemnicze zniknięcie na kilka tygodni zapełniło serwisy informacyjne na świecie. Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego MSZ, dementuje jedną z hipotez - statek nie przewoził broni dla Iranu. Sześć osób zostało skazanych na karę śmierci za zbrodnie popełnione podczas niepokojów etnicznych w Uruczmci. Podczas lipcowych zamieszek zginęło prawie 200 osób. Rządzące Strefą Gazy radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas wezwało do modłów o deszcz, który złagodziłby tamtejszą kryzysową sytuację w dziedzinie zaopatrzenia w wodę.Najpierw był Joaquim Crima, który reklamował się sloganem "Pracować jak Murzyn", teraz dołączył do niego Filip Kondratiew. Na rosyjskiej scenie politycznej pojawili się "Afrorosjanie". Walczący z coraz dotkliwszym deficytem finansów publicznych rząd Niemiec przedstawił największy w dziejach RFN pakiet oszczędnościowy, dzięki któremu do roku 2014 aktywa budżetu zwiększą się o około 80 mld euro. Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył podczas wizyty w Ankarze kanclerz Niemiec Angeli Merkel, że nie jest zwolennikiem nałożenia sankcji gospodarczych na Iran, by skłonić go do udowodnienia, iż nie dąży do budowy broni jądrowej.

Bundestag zadecydował w sprawie Grecji


Niemiecki Bundestag przyjął w piątek ustawę w sprawie pomocy finansowej dla pogrążonej w kryzysie zadłużenia Grecji. Do 2012 roku Berlin przekaże Atenom 22,4 mld euro, z czego 8,4 mld jeszcze w tym roku.

Wielka Krokiew przygotowana na Puchar Świata


Od trzech dni Wielka Krokiew w Zakopanem jest już przygotowana do rozegrania dwóch konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się 22 i 23 stycznia. W stolicy Tatr aktualnie trenuje kadra B prowadzona przez Zbigniewa Klimowskiego - poinformował dyrektor Pucharu Świata w skokach Lech Nadarkiewicz.

Iran: kolejni opozycjoniści przed sądem


W Teheranie stanęła przed sądem kolejna, czwarta już grupa działaczy opozycji, oskarżonych o udział w niepokojach po czerwcowych wyborach prezydenckich w Iranie.

Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 2-4


Broniąca się przed spadkiem Odra Wodzisław przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 2-4 (0-0) w meczu 29. kolejki Ekstraklasy.

ONZ chwali Chiny, Rosję i Iran za ratowanie żurawi


ONZ na spotkaniu w Nusa Dua w Indonezji pochwaliła Chiny, Rosję i Iran za "nadzywczajną współpracę", która daje szansę ocalenia białych syberyjskich żurawi przed wyginięciem.

śledczy, detektywowi Stolica Polski, gabinet detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, osobisty wywiadowca mazowieckie, własny śledczy Gród nad Wisłą, osobisty śledczy, detektywowi Gród nad Wisłą, sekretariat detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, własny śledczy mazowieckie, osobisty wywiadowca Syreni gród, własny śledczy Pruszków, śledczy Syreni gród, śledczy mazowieckie, wywiadowca Pruszków, usługi detektywistyczne, kancelaria prywatnego detektywa,

prywatny detektyw Warszawa

nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, odkąd wielu lat działamy na terenie Warszawy dodatkowo całego województwa mazowieckiego, prowadzimy dodatkowo usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy oddanie wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności także dyskrecji wywiadowca Pruszków, wywiadowca Stolica Polski, śledczy mazowieckie, śledczy Pruszków, usługi detektywistyczne, sekretariat prywatnego detektywa, nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, od momentu wielu lat działamy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego, prowadzimy i usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy wierność wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności również dyskrecji