URE zatwierdziło nowe opłaty za tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę


Polska spełniła kluczowy warunek podpisania nowego kontraktu z Gazpromem. W poniedziałek Urząd Regulacji Energetyki ogłosił nowe, niższe taryfy za tranzyt rosyjskiego surowca do Niemiec.

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu. Dokładnie 40 lat temu wysłano pierwsze dane poprzez sieć ARPANET, czyli twór, który z czasem przeobraził się w potężną sieć znaną jako Internet. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji wyraził przekonanie, że Rosja może uzyskać status światowego mocarstwa na zasadniczo nowej podstawie.Choć rząd pokazuje korzystne statystyki wypłat unijnych dotacji, coraz więcej przedsiębiorców i organizacji pozarządowych skarży się, że unijną kasę - na papierze olbrzymią - dostają z opóźnieniami. Zwłaszcza tam, gdzie pilnuje jej MSWiA Całkowity obszar specjalnych stref ekonomicznych wynosił na koniec ubiegłego roku 11,8 tys. ha, na ich terenie pracuje ponad 200 tys. osób – wynika z dokumentu nt. zagospodarowania SSE. Opracowanie przygotowane przez resort gospodarki Rada Ministrów przyjęła 14 lipca br.
Wnioskodawca ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego z tytułu nabytej usługi pośrednictwa, w części, w jakiej sprzedaż prawa wieczystego użytkowania była opodatkowana, natomiast nie posiada prawa do odliczenia podatku naliczonego w części, w jakiej ta sprzedaż była zwolniona z opodatkowania. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 18.09.2009 r. nr IPPP3-443-480/09-4/JF.

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Volkswagen rozpocznie produkcję minielektrowni, czyli generatorów montowanych w domach, odających energię również do sieci dostawcy. Przyjęcie euro ma w Polsce równą liczbę zwolenników co przeciwników - po 43 proc. - wynika z przedstawionych w czwartek badań Ipsos Observer na zlecenie resortu finansów.

Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, w Rybniku rozpoczęto pierwszą z czterech inwestycji solarnych. Rozpoczął się montaż baterii słonecznych w Zespole Szkół Budowlanych, które będą służyć do ogrzewania wody w szkolnym basenie. O 19 procent spadła we Włoszech w ciągu roku liczba napadów na banki - wynika ze statystyk, ogłoszonych przez krajowy związek banków. Spadki kursu złotego, podwyżki podatków i kłopoty z ograniczeniem sztywnym wydatków państwa polskiego - takimi prognozami ekonomiści zareagowali na opublikowane w GW zapowiedzi ministra Rostowskiego.Stopa bezrobocia w USA w październiku wyniosła 10,2 proc., wobec 9,8 proc. we wrześniu - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie. Energy security of Poland and the EU climate package were the main topics of talks between Deputy Prime Minister and Minister of Economy Waldemar Pawlak and Angela Niebler, the Chairwoman of the EP Committee on Industry, Research and Energy (ITRE). The meeting took place on 22 July 2008 at the Ministry of Economy. Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,25 proc., do 3.846,62 pkt. (PAP)

Renault zanotował 3 mld euro straty w IV kwartale


Drugi co do wielkości francuski producent samochodów zanotował większą od oczekiwań stratę w IV kwartale. Zapowiada się, że w 2010 roku nie będzie lepiej, ponieważ Renault prognozuje, że cała branża samochodowa nie wyjdzie z kryzysu, a spadek sprzedaży nowych aut w Europie wyniesie ok. 10 proc.

Murdoch porozumiał się z Murdochem


\\\"\\\" \\\"Santo subito!\\\" - \\\"Natychmiast święty\\\". Tym razem nie chodzi o papieża Jana Pawła II, ale o... portugalskiego trenera, Jose Mourinho. Na takie porównanie pozwolił sobie portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. Pod warunkiem, że Inter wygra Ligę Mistrzów.

Wiceminister Szejnfeld: Wiarygodność płatnicza ważna w czasach kryzysu


Powszechne prawo do zgłaszania dłużników - to najważniejsza zmiana zawarta w projekcie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych, przygotowanym pod kierownictwem wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda. Dzięki nowym przepisom podniesie się także wiarygodność płatnicza kontrahentów, co ma duże znaczenie w obliczu światowego kryzysu finansowego. 24 czerwca br. wiceszef MG przedstawił projekt ustawy podczas jego pierwszego czytania w Sejmie.

DAX na zamknięciu spadł o 0,11 proc.


Komorowski zapowiedział, że jeśli PiS nie przestanie przypisywać PO i jemu łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia, to on złoży pozew w trybie wyborczym do sądu. Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS, nie róbcie tego rodzaju świństwa - powiedział kandydat PO.

Szwajcarzy zakręcają kurek z frankami


Narodowy Bank Szwajcarii nie będzie już wymieniał na życzenie Narodowego Banku Polskiego euro na franki szwajcarskie i zwiększał płynności w szwajcarskiej walucie na polskim rynku. Bo banki komercyjne mogą pozyskiwać franki na rynku dużo łatwiej niż jeszcze rok temu.

śledczy, detektywowi Stolica Polski, gabinet detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, osobisty wywiadowca mazowieckie, własny śledczy Gród nad Wisłą, osobisty śledczy, detektywowi Gród nad Wisłą, sekretariat detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, własny śledczy mazowieckie, osobisty wywiadowca Syreni gród, własny śledczy Pruszków, śledczy Syreni gród, śledczy mazowieckie, wywiadowca Pruszków, usługi detektywistyczne, kancelaria prywatnego detektywa,

prywatny detektyw Warszawa

nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, odkąd wielu lat działamy na terenie Warszawy dodatkowo całego województwa mazowieckiego, prowadzimy dodatkowo usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy oddanie wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności także dyskrecji wywiadowca Pruszków, wywiadowca Stolica Polski, śledczy mazowieckie, śledczy Pruszków, usługi detektywistyczne, sekretariat prywatnego detektywa, nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, od momentu wielu lat działamy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego, prowadzimy i usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy wierność wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności również dyskrecji