"Szydziliście z nas, macie upokarzający rewanż"


Finlandia oszalała po zakwalifikowaniu się hokeistów do półfinału turnieju olimpijskiego w Vancouver. Radość jest tym większa, że odpadli Szwedzi, z którymi Finowie przegrali przed czterema laty w finale igrzysk w Turynie.

Piłkarze Lecha Poznań nie otrząsnęli się jeszcze po pożegnaniu z rozgrywkami Ligi Europejskiej. Podopieczni Jacka Zielińskiego zremisowali w niedzielę w piątej kolejce ekstraklasy z PGE GKS Bełchatów 2:2, choć mogło być dla nich jeszcze gorzej, bo goście prowadzili 2:0. 1000 osób zaginionych i co najmniej 32 ofiary śmiertelne - to bilans ulew i powodzi, które nawiedziły północno-wschodnią Brazylię - powiedział gubernator brazylijskiego stanu Alagoas. Rządząca na Węgrzech centroprawicowa partia Fidesz zaproponowała, by nowy prezydent został wybrany przez parlament 29 czerwca - poinformowała agencja prasowa MTI.Dyplomatyczna wojna między Libią a Szwajcarią wkroczyła w gorącą fazę. Władze w Trypolisie dały szwajcarskiej ambasadzie czas do południa na przekazanie libijskiemu wymiarowi sprawiedliwości skazanego na więzienie Szwajcara, który schronił się w budynku ambasady. Carlo Costly, były piłkarz PGE GKS Bełchatów, doznał kontuzji prawej kostki - poinformował rumuński klub FC Vaslui, z którym w lutym związał się na trzy i pół roku. Uraz ten może uniemożliwić mu występ w reprezentacji Hondurasu na mistrzostwach świata w RPA. Władze miejskie Pekinu chcą odwrócić tendencję zmniejszania się liczby rowerzystów w mieście - podały chińskie media państwowe.

Organizacja pozarządowa PATH, która stara się poprawić los najbiedniejszych populacji na świecie otrzymała 1,5 mln dol., jako nagrodę humanitarną Conrada N. Hiltona - poinformowali wczoraj przedstawiciele fundacji Hiltona.

Lotnictwo izraelskie dokonało wczoraj wieczorem ataku rakietowego na nieczynne lotnisko w pobliżu miasta Rafah, na południu Strefy Gazy raniąc 11 osób, w tym 2 ciężko - poinformowały władze Autonomii Palestyńskej. Paryska policja ostrzegła przed planowanym pod wieżą Eiffla masowym pijaństwem. Od kilku tygodni użytkownicy portalu społecznościowego Facebook planują w tym miejscu w niedzielę wieczorem "gigantyczny aperitif".

W meczu 13. kolejki Polonia Warszawa gości Cracovię. Jak wypadnie debiut w roli trenera "Czarnych Koszul" Michała Libicha? Główna organizacja muzułmańska w Indonezji skrytykowała wyniki szwajcarskiego referendum, w którym poparto zakaz budowy w Szwajcarii nowych minaretów, jako oznakę nienawiści i nietolerancji wobec islamu. Reprezentacja Polski przesunęła się z 58. na 57. miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). W czołówce listy światowej bez zmian - prowadzi Hiszpania przed Brazylią i Holandią. Na dziesiątą pozycję z 24. awansował Egipt.Nowy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz jest przekonany, że jego piątkowa wizyta w Moskwie doprowadzi do poprawy stosunków z Rosją. Rosja jest toczona przez systemowy wirus ksenofobii - alarmują obrońcy praw człowieka. Ich zdaniem, mimo obniżenia aktywności grup skrajnych nacjonalistów w Rosji w 2009 roku, ultraprawicowe organizacje stopniowo przechodzą od częstych zabójstw obcokrajowców do rzadziej stosowanego terroru, którego ostatecznym celem jest dokonanie "nacjonalistycznej rewolucji" - podaje portal newsru.com. Trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni w otwartej skali Richtera wystąpiło w nocy z niedzieli na poniedziałek na południu Hiszpanii - podał amerykański instytut geofizyczny USGS.

USA: Wyrok 20 lat dla barona narkotykowego


Meksykański baron narkotykowy Miguel Arriola został skazany w piątek przez sąd w Denver w stanie Colorado (na zachodzie USA) na 20 lat więzienia - poinformowało w poniedziałek amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.

Pallin poprowadzi program


Niegdyś chciała być wiceprezydentką USA, później postawiła na karierę komentatorki życia politycznego. Idąc za ciosem, Sarah Palin została współpracowniczką konserwatywnej telewizji Fox News.

Palestyńczycy wierzą, że Obama przekona Izrael


Palestyńczycy wierzą, że prezydent USA jest w stanie przekonać rząd Izraela o konieczności spełnienia podstawowych warunków, od których uzależniają oni wznowienie rozmów pokojowych.

Rosja: XI Zjazd partii Jedna Rosja


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ostrzegł partię Jedna Rosja, że jej status jako formacji rządzącej nie jest dożywotnim przywilejem. Prezydent podkreślił, że musi się ona nauczyć zwyciężać w otwartej walce politycznej.

Lech Poznań rozpoczął przygotowania


Po ponad trzytygodniowych urlopach piłkarze Lecha Poznań rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach zabrakło kadrowiczów, którzy dostali dłuższe urlopy. Trenował natomiast Jacek Kiełb, pozyskany przed kilkoma dniami z Korony Kielce.

śledczy, detektywowi Stolica Polski, gabinet detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, osobisty wywiadowca mazowieckie, własny śledczy Gród nad Wisłą, osobisty śledczy, detektywowi Gród nad Wisłą, sekretariat detektywistyczne, zapraszamy aż do zapoznania się spośród ofertą naszego detektywa, gwarantujemy dyskrecję również najlepsze ceny, nasze sekretariat detektywistyczne odkąd wielu lat działa na terenie województwa mazowieckiego, własny śledczy mazowieckie, osobisty wywiadowca Syreni gród, własny śledczy Pruszków, śledczy Syreni gród, śledczy mazowieckie, wywiadowca Pruszków, usługi detektywistyczne, kancelaria prywatnego detektywa,

prywatny detektyw Warszawa

nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, odkąd wielu lat działamy na terenie Warszawy dodatkowo całego województwa mazowieckiego, prowadzimy dodatkowo usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy oddanie wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności także dyskrecji wywiadowca Pruszków, wywiadowca Stolica Polski, śledczy mazowieckie, śledczy Pruszków, usługi detektywistyczne, sekretariat prywatnego detektywa, nasze osiągnięcia możesz uchwycić sens na stronie, od momentu wielu lat działamy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego, prowadzimy i usługi związane spośród wywiadem gospodarczym, sparwdzmy wierność wspólników, nasze kancelaria detektywistyczne na terenie Warszawy owo zabezpieczenie skuteczności również dyskrecji